Найперше варто сказати, що DevOps не стільки посада, скільки методологія (скорочення від development + operations). Загалом, кожна організація впроваджує DevOps відповідно до своїх потреб. Нижче навели деякі з робочих ролей, важливих обов’язків https://wizardsdev.com/ та необхідних навичок фахівців зі сфери. DevOps-фахівець відіграє важливу роль в інтеграції функцій та ресурсів проєкту протягом усього життєвого циклу продукту. Починаючи з планування, створення, тестування й розгортання, закінчуючи підтримкою.

що робить devops engineer

Інструменти DevOps змінюються значно швидше, ніж у розробці. Однак якщо ви зрозумієте принципи їх роботи, то без проблем опануєте будь-які новинки. Попит на DevOps-фахівців зростає разом із розвитком технології CI/CD — автоматизації на всіх етапах розробки. Що більшим і складнішим стає проєкт, тим більше в ньому необхідна допомога девопсів. Отримана інформація дозволить вам сформувати повноцінне уявлення про напрямок DevOps, а також спланувати свій розвиток у даній царині. Через 13+ років після усіх цих подій бізнес прийшов до того, що DevOps-інженери не лише про зворотний зв’язок та оптимізацію ресурсів.

Як Виглядає Типовий День Devops Engineer

По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт. І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором. Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене.

що робить devops engineer

Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками. ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту. Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від improvement + operations). Методологія DevOps спрямована на забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту та оптимізацію всіх процесів життєвого циклу ПЗ.

Дякуємо, Що Поділились

Почніть із простих проєктів та повторюйте їх деплой у різних середовищах. Спробуйте мануально, а пізніше — автоматично, підключаючи моніторинг та бекапи. На кожному етапі ви маєте “погратися” з конфігурацією devops вакансії проєкту. Це дозволить вам побачити, на що впливають ті чи інші налаштування і де в системі шукати помилки. Маючи прикладні знання, ви зможете забезпечувати стабільність проєктів за будь-яких умов.

що робить devops engineer

У порівнянні з традиційним монолітним додатком мікросервіси пропонують переваги модульності, масштабованості та безпеки. Тому не дивно, що в DevOps команди переходять на мікросервісну архітектуру, яку необхідно розуміти. Найцікавіше, що методологія DevOps стала відповіддю на потреби розробників, проджект-менеджерів, системних адміністраторів.

Devops System Engineer

Спеціаліст цього напрямку із досвідом від three до 5 років, швидше за все, знайде роботу в Україні з місячною чистою зарплатою від 3 до 7 тисяч доларів. Рівень напруженості між командами розробників та сисадмінів — ще той виклик. Кожен з цих двох відділів працює у своїй мильній бульбашці, без зворотного зв’язку та оптимізації ресурсів.

що робить devops engineer

Зазвичай DevOps інженери вивчають Python, Ruby, Node.js, Go, Rust, C або C++. Кожну описує «типовий представник» — досвідчений фахівець і просто авторитетний колега, та сама людина, яка знає всі таємні куточки своєї професії. Ми сподіваємося, ці матеріали допоможуть школярам, студентам, перекваліфікантам, студентам і всім тим, хто зацікавлений у виборі ІТ-спеціальності. Цикл не тільки допоможе оцінити перспективи, а й дасть можливість краще зрозуміти індустрію і особливості професії зсередини. Обговорюйте і доповнюйте матеріал в коментарях, щоб зробити його ще корисніше. В команді New Line Technologies є DevOps інженери з різним досвідом.

Плюси Та Мінуси Роботи В Devops

З іншого — спробуйте побачити в цьому можливість нестандартно, креативно підійти до вирішення завдання. Сьогодні налаштовуєш мережу, завтра — проєктуєш інфраструктуру чи запускаєш проєкт у хмарному середовищі. Але і це ще не все, бо це залежить від проекту та від клієнта. Вона містить виняткові ролі та обов’язки під завдання конкретної організації. Років 20 тому кілька різних бізнес-активістів об’єдналися навколо нової ідеї, де члени команди мали б працювати воєдино, а не один проти одного. У 2001 році склали маніфест з 12 принципами Agile-розробки.

  • Попит на DevOps-фахівців зростає разом із розвитком технології CI/CD — автоматизації на всіх етапах розробки.
  • Цикл не тільки допоможе оцінити перспективи, а й дасть можливість краще зрозуміти індустрію і особливості професії зсередини.
  • Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах.
  • Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC.

Майндсет девопса заточений на те, що в поняття “краще” немає меж. Будь-який сьогоднішній процес може стати кращим завтра, але при цьому вкрай важливо правильно визначати пріоритети. Безперервна інтеграція та безперервне розгортання — ключова частина методології DevOps. Тож треба освоїти інструменти GitLab, Jenkins, GitHub actions або подібні. DevOps інженеру треба розумітися на специфіці розробки, тонкощах адміністрування і тестування.

Популярні Іт Курси

Передусім на базовому рівні варто розібратися в операційних системах Linux, Windows, сервісах AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform. Незважаючи на те, що технології розвиваються, проте в цій сфері є речі, які дуже довго залишаються сталими. Azure від Microsoft – azure.microsoft.com – надає можливість безоплатного облікового запису для створення, розгортання та керування програмами в кількох хмарах.

що робить devops engineer

Третє — потрібно вибрати свій стек, і свій набір технологій. Моя рекомендація — AWS, Terraform, Kubernetes, Prometheus Stack, EFK. Звучить просто, на ділі — адище з купи інформації, великий поріг входження і навчання не менше ніж рік. Якщо розпорошуватися і додати ще фішечок — є ймовірність закінчити навчання в той момент, коли технологія застаріла і більше нікому не потрібна. По закінченню студент отримає визнаний сертифікат, який підтверджує професійні навички та дозволить підсилити CV під час пошуку роботи. Курс допоможе спеціалістам розробляти та оптимізувати продукти з високим рівнем стійкості до відмов і збоїв.

На жаль, чимало клієнтів не завжди розуміють, що таке DevOps та які задачі передбачає ця сфера. Дехто може вважати, що йдеться про системних адміністраторів. Такий менеджер повинен мати хороші навички спілкування, оскільки йому часто доводитиметься комунікувати як з професіоналами з управління, так і з технічним персоналом, залученим до проєкту. Будь-які процеси повинні відбуватися з певною метою, тому потрібно вміти чути стейкхолдерів, команди — і пропонувати для них цінність. Вона заперечує класичне твердження, що розробники повинні виконувати лише свої обов’язки й не цікавитись, наскільки успішним буде запуск продукту в продакшн. Також ця культура не передбачає пошук «більш винної» команди у разі невдачі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *